Kolmapäeval toimunud Lohusalu küla osalise teemaplaneeringu kompromisslahenduse avalik arutelu oli osalejaterohke. Tutvustati Seltsi ning vallavalitsuse vahel saavutatud kompromisslahendust,  toimus küsimustele vastamine ja arutelu. Kohal oli palju inimesi, rohkelt võeti sõna ja avaldati arvamust. Kohal olid ka Eesti Metsa Abiks esindajad.

Koosolek toimus konstruktiivses vaimus, avaldati arvamust nii konkreetse teemaplaneeringu kui Lohusalu poolsaare üldise olukorra ja arenguvajaduste kohta. Mitmed sõnavõtjad toonitasid vajadust vaadelda poolsaare arengut tervikuna.

Ülestõstatunud teemade seas, mida Selts lähiaegadel arutlusse võtab  on mitmed poolsaare üldplaneeringuga seotud teemad, sh kergliiklustee. Viite koosoleku protokolli kohta lisame Seltsi kodulehele kohe, kui valla esindajad on selle edastanud.

Kokku avaldasid kompromisslahendusele toetust digi- ja paberallkirja ning Facebooki grupi selleteemalise postituse toetushääle kaudu 315 inimest. Toetusavaldused esitati vallavanemale.

Lohusalu Poolsaare Loodusselts tänab südamest kõiki liikmeid, kes on Seltsi loomise järgselt liikmestaatust soovinud ning parklamahtude vähendamisele toetust avaldanud.

 

Loodusselts osaleb 7. juulil toimuval Laulasmaa Suvelaadal, kuhu ootame Seltsi liikmeid ja kõiki huvilisi mõtteid vahetama. Kui soovite ettevalmistusel osaleda, palun andke märku e kirjaga   tere@lohusaluloodus.ee
Seltsil on nüüd ka pangakonto vabatahtliku liikmeannetuse (soovituslikult 5€/aastas) kogumiseks: LHV pangas, a/a EE977700771003136077