Kogume siia tagasiside 135-le poolsaare elanike ja kinnisvaraomanike e-maili listis olevale inimesele, mis on laekunud 25.05.18 saadetud olukorra kokkuvõttele.

Tere,

Eks sellesama pärast ülddetailplaneeringus nähti ette kergteed 3 m laiusena, millise tänavavalgustussüsteem juba rikuks kogu floora ja fauna ning inimeste väljapuhkamist. Ma olen jäänud seepärast samuti sellele kohale truuks lapsest peale, et siin valitseb öösel vaikus ja on pimedus. Puudub valgusreostus ja müra ning saaste tehnikast. Kui ikka linnulaul  ja inimeste jutt kostab 100-200 m kauguselt läbi pakettakna – see näitab, milline on vaikus! Ja linnas ei pane seda tähelegi mürafoonis. Siin hakkab aju puhkama ja see ongi väärtus. Mingil hetkel kaalus ju endine vallavanem  Alver, vallapäeva ületoomist Lohusalu sadamasse. See oleks hullus olnud. Praegused kergtee määrangud aga soosivad samuti nendest parkimiskohtade teket üldplaneeringus, seepärast on neist ka tekkiv tuleoht – tehnika käivitamisel või suitsuots , nt. ka praeguse kuivaga.

Parkimsikohti  ja Lohusalu-Laulasmaa osa – polegi hirmasti vaja täiendada , on ju kohad olemas – Tornimäelt saab otse alla vanasse Liivakarjääri, millise saaks kujundada viisakaks  rannaparklaks  ja sealt Meremõisa poole oleks nagunii RMK puhkeala, mida pangaaluse poole saaks võserikust puhastada. Samuti Joa-Treppoja kergteelt oleks see siduv paik. Kõik ühes. Ja samas on see 800 m arendaja asfaltteed , kus on vesi  ja elekter olemas, seega  ka välikäimlatele koht  ning prügikonteineritele või rattaparklatele. Millegipärast on praegune planeering pandud toetuma üldplaneeringule ja see osaplaneeringu mitte läbiminekul on võimalus üldplaneeringuga teha need asjad siiski 80 % meist mööda, kel on teine arvamus. Ere näide on see asfalttee  metsas , millise  ümbruse heakorra kirjutas ette ja kooskõlastas vald – mis aga juhtus: pandi muruseeme metsa! Ja sedagi, mingi rämps, millisega toodi liivikule masslevik võõrast  maastikukulttuurist piirkonda. Siin ongi kartus, kõik käib vildakuti.

Sven

Tere,

tänan, et sa ka eraldi infot saadad, minul fb-d jms infokanalit pole.
Hallo! sellist üritust, et lohusalus pargitakse põllul on max 2 korda aastas.
Isiklikult täiesti arusaamatu, kust tekib initsiatiiv neid parklaid rajada, hallata ja teenindada.
Lauri

Tere,

Mina olen täielikult parkla ehituse vastu. Kui on tarvis allkirja anda või mida iganes teha, olen kohe kohal. Eestimaa suvi esiteks on nagunii lühike ja tegelikult ainult mõned üksikud kontserdid on toonud rohkem rahvast kohale. Palun hoida mind toimuvaga kursis. Aitäh,

Ülle

Tere,

Mul väga hea meel, et Sul on mahti sellise “ülekohtuga metsa vastu” tegeleda. Lugesin läbi ja olen igatpidi sama meelt isegi siis kui see vajadus parkla järele oleks tõesti ainult suvekontsertite tarbeks. See peab olema ikka väga loodusvaenilik inimene, kes arvab, et piletitulud katavad metsa olemasolu rõõmud ja naudingud. Anna teadakui saan kuidagi osavõtlik olla.

Meelis

Tere!
Avaldan austust sellise seltsi loomise puhul! Küsimus selline, et kui liituda seltsiga, kas tekivad kohe ka mingid kohustused? Või on võimalik olla ka lihtsalt nn. Toetajaliige ilma kohustusteta, vajadusel sõna võttes nii Lohusalu looduse (mis on niigi juba pea viimase piirini täis ehitatud) kui ka üldiselt Eesti Vabariigi metsade tõsiselt ähvardava ohu kaitseks?
Tänades,
Andres
Põline selle piirkonna elanik