Lohusalu poolsaare elanikud on siinseid linnu-, taime- ning loomaliike ülestäheldanud rohkelt. Ülestähendusi on tehtud kivide, allikate, puude ning tähenduslike kohtade osas, mis seotud Eesti tunnustatud kultuuritegelastega ning pärismusmaastikuga.
Kas on Eestis teist sellist paika, mis on niivõrd tihedalt täispikitud kultuuritegelaste mälestusi ning ülestähendusi, nende loomingut mõjutanud looduskeskkonda? Lisaks arvukatele ülestäheldatud kultuuripärandisse kuuluvatele paikadele, kividele ning puudele on ülestäheldanud arvukalt linnu- ning taimeliike ning seda koostöös Eesti Ornitoloogiaseltsi ning Eesti Kotkaklubiga. Ülestäheldatud ning kuupäevaliselt ametlikult kinnitatud on järgnev:
Lohusalu poolsaare linnuvaatluste andmed 2015 – 2018
Looduskaitsealused ja harvemini esinevad liigid (lingivad lehele, mille nii liigi foto kui ka võimalik kuulata häälitsust):
- Merikotkas I
- Laululuik II
- Musträhn III
- Lõopistrik III
- Randtiir III
- Jõgitiir III
- Raudkull III
- Värbkakk III
- Vesipapp III
- Suitsupääsuke III
- Ristpart
- Hõbehaigur
- Seedrimänsak
- Väiketüll
- Vihitaja
- Tikutaja
- Sõtkas
- Porr
- Mustlagle
- Kõvernokk-rüdi
- Soorüdi
- Merisk
Lahepere laht Heliküla all on heaks tormivarjuks suurtele veelinnu parvedele (kühmnokk- ja laululuiged, jääkosklad, haigrud, pardilised jpt)
Poolsaarel ülestäheldatud käpalised:
Samblikud:
Sisalikud, roomajad:
- Nastik
- Tähnikvesilik
- Sisalik
- Nahkhiir
Kui Teil on kinnitatud andmeid Lohusalu poolsaarel täheldatud linnu-, taime- ja loomaliikide kohta, keda antud nimekirjas ei ole, siis palume sellest teada anda tere@lohusaluloodus.ee