Eesti on võtnud eesmärgiks, et alates 2020. aastast tuleb ringlusse võtta vähemalt 50 protsenti kodumajapidamistest pärinevatest paberi-, metalli-, plasti- ja klaasijäätmetest, muudest liigiti kogutud kodumajapidamisest ja muudest allikatest pärinevatest jäätmetest(allikas) Täna on see näitaja paraku 30% ja seda juba 10 aastat järjest. Kuidas ringmajandust võimendada?

Seminar keskendub ringmajanduse võimendamisele Lääne-Harju vallas ning tehakse ka videosildu inimeste kodudesse, kes ressursse ringluses hoiavad ning teadlikult vähendavad jäätmeteket.

Seminari arutelude moderaator on keskkonnasaate osoon juht Kristo Elias, ringmajanduse võimalusest omavalitsuse näitel räägib ringmajanduse ekspert Harri Moora ning paneelis räägib jäätmetekke vähendamise praktikatest kodumajapidamise näitel Loodusseltsi liige ja RAM Kooli õpetaja Katarina Papp, valla esindajana vastab küsimustele vallavanem Jaanus Saat.

Osalemiseks tuleb end kindlasti registreerida vastaval vormil: https://rohevald.ee/ringmajanduse-edendamine-laane-harju…/Kuna kohtade arv kohapeal on piiratud, siis saavad registreerunud, kes kohapeale ei mahu Teams keskkonna lingi, läbi mille saab mugavalt otseülekandes seminari jälgida ja küsimusi esitada, arvamust avaldada.Vaata Laulasmaa Kooli laste joonistusi Rohelisest Vallast siin: https://laaneharju.ee/…/49e3640e-98ef-46e6-a573..