Tänamine on midagi, mida ei peaks kunagi homseks jätma, nentis president Kersti Kaljulaid Eesti inimeste tänuüritusel.

20.02.20 toimus Loodusseltsi traditsiooniks saanud liikmete kokkusaamine – juhatuse vastuvõtt, liikmete ning koostööpartnerite tänuüritus. Traditsioon on ka see, et kohtumine ja õhtu kujuneb õdusaks ja südamlikuks kokkusaamiseks. Täname väga ka Arvo Pärdi Keskust, kes pakkus meile kontserdiks suurt saali, kuid jäime esialgselt plaanitud õdusa ja intiimse formaadi juurde.

Traditsiooniliselt algas õhtu kohaliku heliloominguga kohalike muusikute esituses. Kohaletulnuid tervitasid Piia Paemurru (klaver), Muusikaakadeemia professor Peeter Paemurru (tšello), Kadri-Ann Sumera (klaver), Mikk Murdvee (viiul). Õhtul helisesid: Kärbse-valss (Lepo Sumera, valss filmist kevadine kärbes) , Aliinale (Arvo Pärt) , Kadents ja teema (Ester Mägi), Prelüüd (Heino Eller), Hällilaul (Villem Reimann), Valss (Lepo Sumera)

Mikk Murdvee ja Kadri-Ann Sumera

Loodussetsi juhatus tänas inimesi, kes on Seltsi tegemistesse panustanud nõu ja jõuga ning koostööpartnereid, kes on andnud Seltsi tegevustesse suuremat mõõdet ja kaalu.

Juhatus tänas: Tiina ja Ulrich Reimets, 2018. aastal hindamatu panuse eest poolsaare mastaapsete parklaalade plaani märkamise ja vaide esitamise eestvedamise eest, 2018. aasta juhatuse tegemistesse panustamise ja järjepideva juriidiliste nõuannete eest. Tiina ja Ulrich Reimets on ka laiendatud juhatuse liikmed. Ulrich Reimets märkis, et kui teha asju südamega, siis juhtuvad head asjad.

Toomas Vaher – Seltsi esindamise eest kergteega seonduvas ning järjepideva panustamise eest juriidiliste nõuannete osas. Toomas Vaher tähtsustas Seltsi eestvedamise olulisust ning lubas juhatuse kõrval olla ka edaspidi.

Riia Hansen – Lohusalu poolsaare elurikkuse ning kultuuriloo elupõline ülestäheldaja. 2018. aastast on tema vaatlustega võimalik tutvuda Elurikkuse veebilehel.

Mari Kaljuste – sammalde ja samblike herbaariumi visuaalide looja

Renno Nellis – üle-eestilise vääriselupaikade ülestäheldamise raames avastas Renno Nellis poolsaarel kaks haruldast metsakooslust, mille sarnast on Eestis säilinud 0,1%. Poolsaarel registreeriti kaks vääriselupaika. Renno Nellis tõi esile, kuivõrd haruldane on poolsaarelt leitud metsakooslus.

Arvo Pärdi Keskus – suurepärane koostöö piirkonna väärtuste mõtestamisel ja loodusväärtuste kestmise tagamisel. Loodusseltsi asutajaliige Michael Pärt tõi esile pausi tähtsuse ja seose metsaga. Seltsi kontekstis tähtsustas ta juhatuse järjepidevat aktiivsust ja loodusväärtuste hoidmisel eestvedamist.

Jaanus Saat, Lääne-Harju valla vallavanem – koostöö eest Rohelise valla idee arendamisel. Jaanus Saat ja vallavalitsus on ka Loodusseltsi koostööpartner elanikkonna teavitusprogrammi Targa Valiku Prakikumi raames. Jaanus Saat tõi esile rohelise valla järjest laiema tuntuse; Lohusalu maastikuala loomise edenemise osas avaldas ta lootust, et takistused saavad ületatud ja protsess viiakse lõpule.

Kingikotis leidus Lepo Sumera heliplaat ning kohalikest seentest valminud seenehoidise, mis samuti Sumerate perekonnalt pärit.

Õhtu edenedes nautisid kokkutulnud maitseüllatusi, kus muuhulgas üllatas Kadri-Anni seenepirukas ning kodutehtud mahlad.

Elanikkonnale suunatud teavitusprogrammi Targa Valiku Praktikumi koostööpartnerid: Loodusseltsi esindaja projektis, Kairi Niinepuu-Mark, Meie Paldiski MTÜ esindaja, Amandus Adamsoni majamuuseumi direktor Merle Tank ja Lääne-Harju vallavalitsuse esindaja Jaanus Saat.

Loodusseltsi juhatus tänab kõiki kohaletulnuid ja soovib tervenemist neile, kes viirusteajal tervisega kimpus olles koju pidid jääma.